sobota, 28 grudnia 2013

Kładką przez las

Zmęczeni świątecznym biesiadowaniem i narastającymi nadprogramowymi kilogramami uznaliśmy ,że czas najwyższy udać się w teren. Zawsze niezawodnym miejscem jest las. Można wspaniale się rozruszać ,wyciszyć ale i nasycić zmysły widokiem i odgłosami. Czasu jest niestety niewiele.Dzień dalej bardzo ,krótki . Decydujemy się przejść biegnąca przez las kładką. Byliśmy tam na początku września w zeszłym roku. Przyroda była jeszcze w letniej szacie ,mnóstwo zieleni i kwitnące nieśmiało kwiatki. Mój letni post o tym miejscu jest tutaj. Teraz pod koniec grudnia drzewa ogołocone są z liści. Pod kładką znajduje się woda. Co ciekawe jest tu równie pięknie jak latem. Inaczej ale pięknie. Zaiste prawdziwie magiczne to miejsce. I to wszystko znajduje się tuż przy głównej drodze Białystok - Augustów tuż za Rybnikami. Zapraszam na leśny spacer Puszcza Knyszyńską.
Mimo łagodnej aury w środku lasu leży śnieg. Jest bardzo ślisko 

Bobry działają

Padające drzewa łamią kładkę. Trzeba uważać bo nieostrożnie można wpaść do wody

Dokarmianie ptaków 


Tuz przy samej kładce bobry zbudowały żeremie 


5 komentarzy:

 1. Jak fajnie i ciekawie. Wyprawa w sam raz jak dla mnie. Uwielbiam las.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przyjemny spacer. Piękne tereny pokazujesz. Lubie takie leśne ostępy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry pomysł z tą wyprawą na spacer po lesie, zamiast siedzenia w domu . Jestem ciekawa czy te połamane drzewa to sprawka bobrów?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bobry harcują. Nie ma nic lepszego po Świętach niż jakiś ruch i aktywność :) I nie będzie śladu po nadprogramowych kg ;) Leśne ostępy świetne, tak jak Wkraj bardzo lubię takie tereny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zdjecia i las tez. Najlepsze w zyciu kurki zbieralem wlasnie w Puszczy knyszynskiej.

  OdpowiedzUsuń