czwartek, 14 sierpnia 2014

Przecudna Oaza Górska Touzeur

Kiedy wysiadamy z jeepów uderza nas niezwykle gorące powietrze. Znajdujemy się w oazie górskiej Touzeur tuż przy granicy z Algierią.  Tak na marginesie dodam ,że właśnie tego dnia nasz MSZ wydał oświadczenie , w którym odradza udawanie się w te okolice ze względu na wysokie prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych. My dowiadujemy się o tym dopiero w Polsce.
   Zwiedzanie rozpoczynamy od krótkiej rozmowy z przewodnikiem. Oprowadzać ma nas starszy miejscowy pan. Jego angielski jest świetny . Doskonale zna słowa  : ok , yes , no , i tym podobne.  Wychodzimy z delikatnie klimatyzowanego baru i tu szok ! Pełne słonce i ogromna jak dla mnie temperatura. Najpierw przechodzimy obok niezamieszkałych domów.Jest tu chociaż trochę cienia. Co prawda w cieniu jest to najwyżej ciemniej ale na pewno nie chłodniej. Osiemdziesiąt procent dalszej trasy nawet tego  jest brak.
   Miejsce w którym się znajdujemy jest po prostu przecudne. Można powiedzieć ,że wręcz zjawiskowe. Niezwykła architektura przyrody i bajkowe wprost kolory to to czemu warto tu przyjechać.
Księżycowe krajobrazy

Pozostałości domostw i ostatek cienia

Nasz miejscowy przewodnik

przeciskamy się przez szczeliny. Nowoczesna ochrona glowy... sweter
Cudowne krajobrazy

Niezwykłe widoki

Cudownie 
Błękitna woda

MiM

2 komentarze:

  1. Zaskakujące jest to jeziorko, niby pustynia, wszystko wyschnięte, a tu taka niespodzianka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta pustynia zaskakuje, niby nic a potem widzimy jeziorko...Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń