czwartek, 13 kwietnia 2017

Dworzysk , bobrowisko oraz Rezerwat Przyrody Budzisk

Jednym z miejsc ,które wprost uwielbiam i czesto wracam jest Rezerwat Przyrody Budzisk.Natura tutaj jest  niesamowita i zachwycającą. Spokój i równowaga jakie tutaj panują zawsze działają na mnie niemal terapeutycznie.Zaleta jest także prawie całkowity brak innych ludzi. Czasami przemknie tyko rowerzysta. Mozna wiec kontemplować przyrodę do woli.
 Nam pogoda spłatała psikusa i pięknie świecące słonce (jeszcze poprzedniego dnia) zakryła gęstymi chmurami. Ale i tak było cudnie.
W lesie ledwie widoczne tory kolejki waskotorowej

Tory pokrywa mech


   Na chwile zajrzeliśmy na bobrowisko. Przez parę lat wydawało mi się ,ze lokatorzy je opuścili. Jednak teraz wyraźnie widać tu życie i prace bobrów.

Nie chcieliśmy jeszcze wracac do domu wiec spacerkiem poszliśmy do przepieknie polozonej malutkiej wsi Dworzysk. Mogłabym tutaj zamieszkać ( ale tylko wiosna i latem :) )3 komentarze:

 1. Szczególnie zachwyciły mnie zdjęcia bobrowiska :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie mieć w pobliżu zamieszkania tak ładne miejsce, gdzie można zapomnieć o troskach dnia codziennego. Piękno przyrody zawsze działa terapeutycznie. Tutaj to oddziaływanie jest wyjątkowo silne.
  Pozdrawiam świątecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie i "po naszemu" :-). Oglądając Twoje zdjęcia, zawsze czuję się na miejscu, jak u siebie, swojsko… mam te klimaty we krwi :-).

  OdpowiedzUsuń