niedziela, 21 maja 2017

Przepiękne klify i formacje skalne Algarve

W czasie naszego pobytu w Portugalii mieliśmy zaplanowane trzy miejsca ,które koniecznie chcieliśmy zobaczyć. Były to stolica kraju Lizbona , klify Algarve oraz sąsiadujący z Portugalią Gibraltar. Tego ostatniego punktu niestety nie udało się nam zobaczyć ze względu na trudności organizacyjne i szalone ceny wynajmu samochodu ,który miałby opuścić granicę kraju.
   Często w folderach na zdjęciach reklamujących Portugalię widzimy piękne malownicze klify. Wyglądają cudownie ale na żywo są wprost oszołamiające!
 Wyszłam  z autokaru i przewodniczka wskazała nam kierunek ,w którym powinniśmy się udać by zobaczyć najpiękniejszy widok .Kiedy podeszłam bliżej oniemiałam. przede mną były słynne klify Algavre! Wysokie ,przepiękne pozowały na tle oceanu i błękitnego nieba. Nie było tu żadnych barierek jedynie nieliczne tabliczki informowały o niebezpieczeństwie. Każdy wchodził gdzie chciał chociaż czasem trudno było wprost patrzeć na to co wyprawiają ludzie . Dzisiaj pokaże Wam klify kolo Lagos w wersji z góry. W następnym zaś poście w wersji z dołu ponieważ wykupiliśmy wycieczkę łódką.

Piękne!
4 komentarze:

 1. Można się zakochać w tych krajobrazach i pięknym morzu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na żywo jeszcze piękniej! Pozdrawiam

   Usuń
 2. Te widoki zapierają dech w piersiach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A do widoków trochę adrenalinki kiedy staje się blisko krawędzi klifu tuz nad przepaścią.

   Usuń