piątek, 3 lutego 2017

Katedra w Arucas i niezwykli mieszkańcy przykościelnego muru

Po wojażach  po Gran Canarii wypożyczonym samochodem nadszedł czas na wykupioną wycieczkę        fakultatywną.W czasie wyjazdów zawsze korzystam z tej formy zwiedzania. Lubię słuchać przewodnika,przeważnie wzbogaca moją wiedzę o wiele nieencyklopedycznych informacji. Niestety są też i słabsze strony . Tutaj wszystko jest robione na czas. Ledwie się czymś zainteresujesz w ciekawym miejscu ,a już słyszysz dalej ,dalej  jedziemy.
Naszym przewodnikiem w czasie wycieczki  był pól  Hiszpan pól Polak Andrzej  .Świetnie mówił po polsku ale w jego głosie wyraźnie słychać było hiszpańską nutę co osobiście uwielbiam. Czasami np  przewodnik usiłujący mówić po polsku jest po prostu meczący . Tutaj było super.
Pierwszym punktem zwiedzania bylo miasto Arucas. Już z daleka widoczna jest wybudowana w stylu neogotyckim przepiękna katedra Jana Chrzciciela. Tutaj zatrzymujemy się na kilka chwil .Budowla robi imponujące wrażenie. Co ciekawe w większości do jej budowy wykorzystano materiał wulkaniczny.
Katedra Jana Chrzciciela w Arucas

Przepiękny witraż z Katedry w Arucas

Ołtarz -Katedra ArucasZa 50 eurocentów można kupić i zapalić świeczkę. Ta  jest moja.

Zapewne duch katedry

Tego nie było widać gołym okiem


W pobliżu katedry znajduje się Jedna z nielicznych już prawdziwych palm kanaryjskich. Musicie wiedzieć ,że kiedyś cała Gran Canaria była jednym wielkim palmowym lasem. Jednak osadnicy skutecznie wytrzebili prawie wszystkie drzewa. Do tego stopnia ,ze palmy trzeba było sprowadzać z innych krajów. Dlatego tez tak cenne są te nieliczne oryginalne okazy.
Oryginalna palma kanaryjskaCzemu ,czemu to nie może rosnąć w naszych ogrodach?

A w murze katedry czeka na nas dodatkowa atrakcja. W szczelinkach widzimy wygrzewające się kanaryjskie jaszczurki. Ja wpatruje się w nie one we mnie i w takiej symbiozie robię im zdjęcia.Wymieniamy spojrzenia

Katedra w Arucas na do widzenia 

4 komentarze:

 1. Ta katedra jest przepiękna.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, katedra robi wrażenie. Bardzo piękna.
  Czy krzewy z czerwonymi kwiatami to gwiazdy betlejemskie?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to gwiazda betlejemska.Sporo ich rośnie na Wyspach Kanaryjskich.Potrafią osiągać dużo większe rozmiary. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam

   Usuń