sobota, 28 maja 2016

Wiosennie i domowo

Każdy dzień przekonuje mnie ,że wiosna to najpiękniejsza pora roku.Właśnie przekwitły bzy ,a już kwitną głogi. Posadzone wczesną wiosną lilie już mają zawiązki kwiatowe. Tylko liśćmi na razie cieszą mieczyki i dalie.
   W tej cudownej scenerii choroba rzuciła mnie na tydzień do łóżka.Prawie 39 stopni i antybiotyk skutecznie zatrzymały mnie w domu. Teraz już na szczęście jestem zdrowa. W ogrodzie chwasty skutecznie zarastają grządki. Mnie to nie bardzo martwi bo dzięki Bogu nie mam pedantycznej natury .Dobrze się czuje w swoim ogrodzie i nie chodzę skarżąc się jak muszę w nim harować.Trochę pracy i będzie ok. Z całej sytuacji najbardziej cieszy się nasz rezydent jeż. Ma gdzie się schować.
   Ja powoli planuje wakacje. Problemem jak zwykle jest w znalezieniu wspólnego wolnego czasu. Najważniejsze jest jednak to ,że wybraliśmy kierunek. Historia ,starożytność , gorące słońce i krotki lot samolotem tyle mogę powiedzieć.I oby do wakacji!

   
Przecudny złotokap

Mój złotokap kwitnie dość skromnie ale co rok kwiatów jest więcej

Na świerku o zwisającym pokroju są szyszki młodziutkie jak i te z zeszłego roku

Wiciokrzew wieczorem niesamowicie pachnie

Irysy wodne zostały wywrócone przez codziennych gości w oczku wodnym - parę kaczek
Młody świerk

Tuje w kształcie kuli wydawało się ,że posadzone daleko od siebie niedługo się połącza

Pierwsze piwonie

Cudowna łąka tuż za płotem

Mój głóg

Świerki ,łaki i tuje

8 komentarzy:

 1. Piękna ta przyroda. Mnie też zachwyca. Zdrówka życzę, pij imbir z cytryną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odwiedziny! A jak się robi imbir z cytryną?

   Usuń
 2. Aguś,
  nawet nie wiesz jak bardzo cieszą mnie takie posty. Bardzo dokładnie oglądam każde, Twoje zdjęcie i podziwiam wspaniale rośliny.
  Uważam, że natura jest bardzo potrzebna człowiekowi bo bez niej nie mógł by żyć, lub w ogóle by go nie było. Są jednak ludzie, którzy nie zwracają uwagi na otaczającą ich przyrodę i nie dostrzegają jej piękna.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy bardzo podobne postrzeganie świata. No pewnie ,że nie było by świata bez natury! Ci co jej nie postrzegają to mniejsza bieda, ich strata. Gorsi są ci którzy za mocno w nią ingerują.
   Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny !

   Usuń
 3. Cudowny ogród, który pięknie odwdzięcza się za troskę. Dużo zdrówka życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej bardzo mi miło! Dziękuje i pozdrawiam !

   Usuń
 4. A wszędzie dookoła... chciałam napisać maj, a to już czerwiec! Pięknie - nic tylko legnąć w tej zieleni i spijać rosę ;-). Pozdrawiam Agnieszko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi się marzy hamaczek zawieszony między drzewami. I tak pobujać się wśród tej zieleni. Do tego niestety moskitierka bo komarów od licha! Pozdrawiam Asiu !

   Usuń