piątek, 13 maja 2016

Hotel THB Tropical Islands Playa Blanca Lanzarote

  Ponieważ zbliża się sezon wakacyjny i często wybieracie już miejsca do wypoczynku postanowiłam przestawić Wam hotel ,w którym ostatnio miałam okazje mieszkać THB Tropical Islands.
   Ja wybierając miejsce wypoczynku kieruje się kilkoma stałymi zasadami. Hotel musi mieć co najmniej cztery gwiazdki i  powinien być położony na rozległym terenie.Duży hotel oznacza mnóstwo dodatkowych atrakcji ,zajęcia dla dorosłych i dzieci. Joga ,aerobic to tyko niektóre z nich.

  THB Tropical Islands to w zasadzie  kompleks dwóch identycznych hoteli  .  Są do siebie tak podobne ,ze nam zdarzyło się dobijać do pokoju  ,który wydawał się być naszym. Dopiero sympatyczna sprzątaczka wyjaśniła nam ,że jest to zupełnie inny hotel. Uśmialiśmy się przy tym niesamowicie. Zapewne nie byliśmy ani pierwszymi ani ostatnimi ,którzy zaliczyli taka pomyłkę.
  Jak pewnie zauważyliście często jeździmy w trójkę. Przeważnie w hotelu dostajemy  pokój z tzw dostawka.  Jest to po prostu dodatkowa rozkładana kanapa lub fotel.  Trafia się nam czasami bonus kiedy płacimy za pokój z dostawką  ,a dostajemy wielki trzyosobowy  pokój. Często zależny to od recepcjonisty. My stosujemy zawsze pewna zasadę   Kiedy w recepcji stoi mężczyzna idziemy my dwie kobiety. Kiedy jest kobieta idzie mój maż. Słowo daję zawsze działa! Uśmiech możne zdziałać wiele. Np dostajesz pokój w wyremontowanej części pachnącej nowością z cudowna nowiutką łazienką ,łóżkami jak z bajki itd Jedynie w haborniczym  hotelu w Tunezji po przeczytaniu opinii w internecie włożyliśmy pieniążki na lepszy pokój od razu w paszport.My mieszkaliśmy na tzw vipowskim piętrze z cudownym widokiem na basen i Monastyr ,a reszta w bocznym skrzydle z widokiem na gruzowisko.No niestety i takie hotele się zdarzają.


     W THB Tropical Islands bo bardzo sprawnym meldunku dostaliśmy klucze do pokoju bardzo blisko ,recepcji  i restauracji .Ku naszej radości okazało się ,że w naszym apartamencie mamy 2 pokoje ,łazienkę i aneks kuchenny. Z tego ostatniego nie korzystaliśmy bo wykupiliśmy opcje all inclusive. Dodatkowo na zewnątrz czekało na nas bulgocące jakuzzi.  Najważniejsze jednak ,że hotel posiadał cudowny ogród park Żeby Was nie zanudzać przedstawiam zdjęcia.

 
Stawiki z rybkami
Moja ulubiona ogromna ryba

Wodny plac zabaw dla dzieci (i nie tylko)


Nasze jakuzzi

Teren THB Tropical Islands

Hotelowe aleje palmowe
Olbrzymi basen z zimną niestety wodą

Były też i mniejsze baseny

Bardzo ciekawa palma

Hibiskus

Daktyle ???

Zupełnie nie znana mi roślina

Cudownie


Wieczorny widok na baseny z baru


 

Restauracja główna. Bardzo ciekawe rozwiązanie w podziemiu


Widok za oknem kuchennymNasz kot. O nim i o innych będzie osobny post

Pokaz papug Loro park ,który okazał się komercyjna sprzedażą zdjęćByły też hotelowe żólwie

Strumyk płynący przez hotelowy park

4 komentarze:

 1. Ale fajnie, kolorowo i świeżo. Czy to Ty w długich włosach? Śliczna jesteś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to nie ja tylko moja córka.

   Usuń
 2. Cudne są Wyspy Kanaryjskie.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepiękne są ! Mam nadzieje odwiedzić jeszcze jakąś w tym roku.

   Usuń