środa, 10 lutego 2016

Przepiękny Ogród Kaktusów (Jardin de Cactus ) Lanzarote

Bedąc na wakacjach zawsze korzystam z wycieczek fakultatywnych. Wiem ,że nie każdemu odpowiada taki rodzaj zwiedzania.Ma to swoje dobre i złe strony. Ja uwielbiam zwiedzać z przewodnikiem. Taki człowiek przewaznie mieszkający w danym zwiedzanym kraju ma ogromną wiedze .Zna też mnóstwo ciekawostek .Dowiadujemy sie o wiele wiecej niż mogą dać nam nawet najlepsze przewodniki.
   W czasie naszej wycieczki o Lanzarote będzie nam niezwykle ciekawie  opowiadać mieszkająca od 17 lat na wyspie Polka.Pani ta ,której imienia niestety nie pamiętam pasiadła bardzo ważną umiejętność ciekawego przekazania wiedzy ,a niestety nie każdy przewodnik to umie.
    Lanzarote to niewielka wyspa wiec na szczeście przejazy sa krótkie ,a atrakcje kryją sie na każdym kroku. Dzisiaj pokaże Wam niezwykle piekny Ogród Kaktusów. Stworzony został przez  urodzonego w Arrecife artystę malarza , rzeżbiarza Cesara Manrique.  W tej  chwili ogrodem zajmuje się fundacja jego imienia.
   Ogród jest przepiekny chociaż ku mojemu zdziwieniu zajmuje niewielki obszar. Zgromadzono tu rózne gatunki kaktusów z całego świata.Tutaj odczuwam niedogodnosć zwiedzania z wycieczką. Na te piękne miejsce przeznaczono nam tylko pół godziny...to stanowczo za mało...Pawie oczka A w oddali wulkan w całej okazałości

Plantacje opuncji

4 komentarze:

 1. Aż by się chciało powiedzieć - WOW, ale Meksyk! Piękne i różnorodne. Chętnie bym się tam poszwendała i "pourzekała" tymi kaktusami :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj piękne ,piękne. Cała Lanzarote jest super ciekawa. Warto się tam wybrać.

   Usuń
 2. Uwielbiam kaktusy. A to "pole" - super! Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kaktusach jeszcze będzie. Dziekuję za wizytę.

   Usuń