niedziela, 9 marca 2014

Leśna rzeka

Cudownie jest wystawić twarz w stronę ciepłego słońca. Taką okazja była dzisiaj. Marcowe słoneczko dość mocno przygrzewało. W Supraślu tłumy ludzi. To mieszczuchy przyjechały dotlenić się i pospacerować brzegiem rzeki.
  My jedziemy parę kilometrów za miejscowość Ciasne. Tuż przy terenie poligonu wojskowego jest przepiękne miejsce .które mogę polecić kochającym dzika przyrodę .
 Przekonujemy się ,ze las ma zupełnie inny klimat. Jest zimniej o dobre parę stopni. Ziemia choć już bez śniegu jest jeszcze mocno zmrożona. Leśne jeziorko jest jeszcze częściowo zmrożone. Bobry szaleją. Wokół wody drzewa nie mają najmniejszych szans na przeżycie. Liściaste ,iglaste albo nie mają kory lub są mocno podgryzione.Troszkę dalej zwierzęta zbudowały całkiem pokaźna tamę.Między gałązkami delikatnie szemrze leśna rzeka. Troszkę dalej widać wyraźnie źródliska. Zapraszam na wycieczkę wzdłuż koryta leśnej rzeki.
Bobry szaleją 


Krople żywicy na okorowanym przez bobry drzewie Kiedyś w tym miejscu był poligon. Jest po nim sporo pozostałości . 
Granat dymowy z gazem łzawiącym


Tama stworzona przez bobry

Leśna rzeczka

Czysta woda 

Leśne żródlisko 

W zacienionych miejscach jest jeszcze lód 

Mrówki już naprawiają mrowiska 

Tutaj jeszcze gruba warstwa lodu

3 komentarze:

  1. Cudownie piękny jest i spokojny jest ten las. Niemalże czuję ten zapach ściółki, który kocham. Widze, że u nas jest cieplej, jak to na Dolnym Śląsku. Śniegu od dawna tu nie ma. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przyjemny spacer i ciekawe obserwacje. Widać, że zima jeszcze nie daje za wygraną. Najbardziej zachwyca dzieło bobra. Piękny jest las o tej porze roku :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widać, że bobry nie próżnują, powoli strach tam iść, żeby drzewo się na nas nie przewróciło.

    OdpowiedzUsuń