poniedziałek, 21 października 2013

Lipowy Most- urocza wieś


Jako miejsce niedzielnego spaceru wybraliśmy arboretum w Kopnej Górze. Na miejscu okazało się ,że brama jest zamknięta na trzy kłódki i jedynie zerknąć na teren można przez płot.Całe  szczęście urokliwych terenów jest u nas dostatek. udajemy się do przepięknie położonej wsi Lipowy Most. Jedziemy leśna drogą przez Puszcze Knyszyńską. Jeszcze są nieliczne liście na drzewach ale kolory to juz raczej brązy i rdze.Widać jeszcze ludzi szukających grzybów.
  Wieś Lipowy Most jest bardzo ciekawa. Jest tu i luksusowy Golf Park (bardzo rozległy teren z polem golfowym,spa i  wielkimi stawami)  ,sporo jest mniej lub bardziej luksusowych willi letniskowych i całorocznych. Mnie jednak interesuje stara część wioski.Urokliwe coraz zadziej spotykane płoty,pasące się zwierzęta gospodarskie i urokliwa niewielka rzeczka tworzą uroczą oprawę tego miejsca. Nawet słoneczko nam poświeciło.Zapraszam na podlaską wieś.
Zieleń już niestety tylko na resztach traw i roślinach iglastych

Lipowy MostMoże był tu prawdziwy Lipowy most? 


To nie stara chata. To nowy dom stylizowany na starutki budynek. Mech na dachu mega super!Tak uroczego płotu dawno nie widziałam 


A w Supraślu takie powitanie!  

4 komentarze:

 1. Bardzo malownicze miejsce i okoliczności przyrody :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz w okolicach takie piękne wsie, takie swojskie, takie, jakie lubię. Zazdroszczę widoczków. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko, ale u Ciebie pięknie.
  Cała okolica jest bardzo malownicza. Serce się raduje przebywając w takim miejscu.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszko, zawsze blisko, swojsko i NAJpiękniej... Wieś jak malowana. Osobiście też wolę oglądać "wiejskie starówki" niż nową wieś polską. Wszystko tak szybko mija i się zmienia.

  OdpowiedzUsuń