niedziela, 16 czerwca 2013

Nad Bugiem- Drohiczyn

W Drohiczynie byłam wielokrotnie.  Zawsze przy okazji i zawsze burą zimową lub jesienna porą. Chciałam zobaczyć to miasto w promieniach słońca i okryte zielenią. No i udało się!
  Drohiczyn to jedno z najstarszych miast na Podlasiu. Jego powstanie datuje się na XII w. Na granicy miasta odkryto jednak osadę z V  -VI w. Historia tego miejsca jest bardzo długa i zawiła. Związane są z nim między innymi takie postacie historyczne jak: Bolesław Chrobry ,Jarosław Mądry , Leszek Mazowiecki,Leszek Biały ,Konrad I Mazowiecki, Aleksander Jagiellończyk i wielu innych znamienitych ludzi. Chętnym z dokładniejszym zapoznaniem się z historią Drohiczyna polecam stronę http://www.drohiczyn.info/    jest tam bardzo dokładna historia miasta. Stąd pochodzi też Daniel Olbrychski.
  Dzisiaj Drohiczyn lata świetności jako  Stolica Podlasia i miasto o dużym znaczeniu ma dawno z sobą. Pozostają jednak walory wizualne i przepiękne położenie tego spokojnego nadbużańskiego miasteczka. Jest tutaj jeden z najpiękniejszych jak i nie najpiękniejszy punkt widokowy jaki widziałam Góra Zamkowa. Jak sama nazwa mówi stał tu kiedyś zamek . Budowla jak to często w naszym regionie była drewniana i do naszych czasów nie przetrwało zupełnie nic.Podobno jeszcze w latach 80-tych XXw w zboczu było widać wejście do lochów i widać tam było dwa pomieszczenia. O podobnym miejscu pisałam już w poście o Mielniku( Mielnik)
  Pierwsze kroki kieruje wiec na owa górę. Pamiętam jak parę lat temu wspinaliśmy się na nią w zimnie śniegu zmieszanym z błotem. Dzisiaj dzięki wsparciu Unii Europejskiej wejście nie sprawia najmniejszych problemów. Są poręcze ,można usiąść na ławeczce. Podobno pół góry już obsunęło się w nurty Bugu i  proces ten trwa  dalej.
  Bardo polecam wszystkim Drohiczyn i  jego bardzo malownicze okolice. Tutaj jest tak pięknie!  Z tego co widziałam jest sporo miejsc noclegowych. Naprawdę warto zobaczyć to miejsce!
 
Widok na Bug Przy Drohiczyńskim Klasztorze 
Góra Zamkowa

Eleganckie wejście

Niegdyś klepisko dziś przyjemne wejscie

Pierwszy taras widokowy z widokiem na Bug

Bug

Drohiczyn -widok z Góry Zamkowej

A w oddali przewozi ludzi i samochody prom

Niesamowita zieleń

Dla takich widoków warto tu przyjechać

Cerkiew

Drohiczyn tonie w zieleniA w tych drzewach stoi dom ,a może jest ich kilka


Bunkier u podnóża góry 
A na dole nad rzeką sielsko i anielsko
A w mieście rosną piękne kwiaty


Drohiczyn ma bardzo stare zabytkiI  JESZCZE KILKA FOTEK KTÓRE ZROBIŁAM PO DRODZE
Kościół w Perlejewie

Kwatery turystyczne, na środku bocianie gniazdo z podglądem kmery 
Arbasy -Kapliczka przydrożna z XVIIw

Ach te zachody słońca nie wiadomo które zdjecie wybrać

Słońce zachodzi nad Podlaską Krainą12 komentarzy:

 1. Ależ tam pięknie!!! :) Wspaniałe tereny, naprawdę wspaniałe :)
  Ja z zachodów słońca mam zazwyczaj tysiąc prawie identycznych ujęć, bo pstrykam jak szalona, a i tak później mam kłopot z wyborem :D
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam mnóstwo zdjęć zachodów słońca. Akurat tutaj każdy z nas robił swoje i w sumie wyszło ich chyba około 20. A pózniej ciężki wybór. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Tam jest przepięknie. A widok na Bug z góry zamkowej nieziemski. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam to miejsce szczególnie dla tego widoku.Pozdrawiam

   Usuń
 3. Fantastyczne zdjęcia, piękne widoki, muszę odwiedzić ten cudowny zakątek:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno warto tu przyjechać.Widoki są takie ,że nikt nie powinien być rozczarowany. Okolica też bardzo piękna. Pozzdrawiam

   Usuń
 4. Wspaniałe pejzaże. Widok Bugu z tej skarpy niezwykły. Miejsce bardzo malownicze, że nie powiem klimatyczne. Lubie takie krajobrazy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te tereny są bardzo piękne! Do tego jeszcze świeża soczysta zieleń i jest cudnie.Pozdrawiam

   Usuń
  2. Most w Tonkielach tez ciekawy. :)

   Usuń
  3. Przyznam szczerze ,że nie widziałam. Ale chętnie zobaczę przy następnej okazji.Pozdrawiam

   Usuń
 5. Na Górę Zamkowa poprowadzono specjalne schody?
  Super foty.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak już prowadzą! Widzę ,że byłeś tutaj :) Jakiś czas temu wchodziłam na górę po błocie ,a teraz prawie luksus. Schody wysypane kamyczkami i tarasy z ławeczkami. Są nawet barierki!Ciekawa jestem kiedy byłeś w Drohiczynie ?Pozdrawiam

   Usuń