piątek, 21 czerwca 2013

Bocian

Gorąco zrobiło się w naszej Polskiej Krainie.W związku z tym swój codzienny spacer odbywamy dopiero póżnym wieczorem. Chociaż spacerem już to trudno nazwać. Powolny chód zamieniłyśmy na szybki marsz z kijkami trekkingowymi w rękach  I tak codziennie dobre parę kilometrów. Nie bierzemy też już psów , po pierwsze za gorąco a po drugie bardzo nas zwalniały. Wczoraj wzięłyśmy ze sobą aparat. Gdy wyszłyśmy z lasu na łąki w dolinie Supraśli z wyschniętego drzewa obserwował nas bocian. Dał do siebie podejść na jakieś pięć metrów i wtedy zerwał się do lotu. Zrobił kółeczko nad lasem i wrócił na suchy konar. Ot prawdziwy model. Wkrótce zleciało się jeszcze  pięć bocianów. Zagadka nie uciekającego ptaka została rozwiązana! On był tutaj umówiony z kumplami! Zapewne chłopaki wieczorową porą cichcem uwolnili się od połowic i potomstwa. :)
  Nie wiem jak Wam ale mi te bociany siedzące na suchym drzewie przypomniały stare westerny. Gorące słońce ,suche drzewa ,a na nich obowiązkowo sępy. Zresztą zobaczcie sami.
Po wyjściu z lasu zastajemy taki oto widok 
Gdy podchodzimy bliżej ucieka 

Bocian wieczorową porą

Zrobił kółko i wrócił

Moje ulubione łąki

Kwiaty tak cudnie kwitną

Dzieło sztuki wprost z natury

A teraz na żólto

Wypatruje kumpli w oddali

Jeden już jest!

Jest i następny

A te nie zdecydowały się usiaść


4 komentarze:

 1. Polskie klimaty ładniejsze od westernowych, tak jak i bociany od sępów i kondorów :)) Fajnie, że dreptacie regularnie - aktywność przede wszystkim :) Pozdrawiam i życzę kolejnych przyjemnych spacero-marszów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne zdjęcia, lubię obserwować bociany w locie, prezentują się wtedy wspaniale:) Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko, fantastyczne zdjęcia...Troszeczkę Ci zazdroszczę takich bocianich widoków. Nie widziałam w tym roku tego pięknego ptaka.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie tak spotkać bociana i jego kumpli :)
  Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń