sobota, 20 sierpnia 2016

Wizna cz I Murale Wizny oraz punkt widokowy

Jadąc do Łomży  tuż przy głównej drodze zauważyłam przepiękny mural. Tylko mi mignął ale wracając nie  omieszkałam się przy nim zatrzymać Nie można go nie zauważyć. Na mnie zrobił ogromne wrażenie. Podziwiałam go długą chwilę.Może nawet trochę się wzruszyłam.

Wizna - mural Władysława Raginisa heroicznego bohatera obrony Wizny.

Władysław Raginis

Śp, Kapitan Wojsk Polskich Raginis poległ na polu chwały za świętą sprawę 


 Zaciekawieni skręcamy w kierunku Wizny.Naszym oczom ukazują się kolejne niesamowite murale . Jest to niezwykły hołd historii i bohaterom.


I następny jeszcze piękniejszy. Malowidło wykonane na podstawie zdjęcia z 10 września 1939. Polscy żołnierze wzięci do niewoli.




Budynek ,który jest tlem do zdjęcia powyżej



Jedziemy dalej . Zatrzymujemy się w centrum tej bardzo starej miejscowości . Pewne jest ,że istniała już w XI wieku. Układ ulic z parkiem (rynkiem) i ulicami odchodzącymi od niego zachował się do dziś. Park z pomnikiem jest bardzo zadbany.




Tuż za szkołą (trzeba przejść przez jej teren jest niezwykle urokliwy punkt widokowy. Jest to miejsce chyba tylko dla wtajemniczonych bo nigdzie nie widziałam tablicy informującej o tym ciekawym miejscu. A jest na co popatrzeć. Dolina Narwi w całej okazałości. 







Idziemy w kierunku kościoła . Po drodze mijamy  dojrzałe już jarzębiny w parku.


mijamy kolejny mural



Dochodzimy do kościoła. Naszym oczom ukazuje się  jeden z najpiękniejszych i ciekawych obiektów sakralnych jakie widziałam.  Ale o tym w następnym poście  :)

2 komentarze:

  1. Piękne są te murale. Dolina Narwi jest cudowna i kojąca. Lubię takie miejsca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niesamowite... cząstka historii namalowana na ścianie budynku. I to wygląda tak naturalistycznie! Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń