wtorek, 16 sierpnia 2016

Spełniam marzenie czyli Philippe Jaroussky w Polsce

Jeszcze do niedawna zupełnie nie interesowałam się muzyką dawną. Zmieniło się to troszkę kiedy zupełnie przypadkowo  w filmie zakochana Jane usłyszałam utwór Henry Purcella. . Zaciekawił mnie do tego stopnia że spędziłam wiele godzin na you tubie słuchając muzyki tego niezwykle utalentowanego siedemnastowiecznego kompozytora. W ten sposób trafiłam na wykonanie Philippe Jarousskiego o którym nigdy w życiu nawet wcześniej nie słyszałam. To była miłość i fascynacja od pierwszego wysłuchania. Zarwane noce , kupione nowe super słuchawki i tablet leżący obok mnie w łożku to była moja codzienność.. Oto pierwsze wykonanie Jarousskiego ,które usłyszałam.   Jaroussky - Purcell duet doskonały.
.
Philippe Jaroussky To francuski śpiewak , kontratenor o cudownym (jak dla mnie) niespotykanym głosie. Interesująca jest też historia jego nazwiska. Jego przodek był emigrantem z Rosji. We Francji został poproszony o podanie nazwiska . Niestety nie zrozumiał pytania i odpowiedział Ja Russkij (jestem Rosjaninem) Tak też zostało zapisane. Podobno wszelkie próby odkręcenia nic nie dały. Papiery rzecz święta tak zapisano i koniec. I tak mamy Philippe Jaroussky ,a nie inaczej.

  A tutaj cudowny jego koncert z Nurią Rial.  Polecam posłuchać moje ulubione   minuta 24.15.  (słuchać w dobrych słuchawkach). Odtwarzam to bez końca.
Koniecznie chciałam zobaczyć go i co ważniejsze wysłuchać na żywo.Jedyne bilety jakie znalazłam na jego występ były na listopad w Hiszpanii.. O tak, byłam gotowa jechać. Mój zapał ostudzil mój mąż. Marzenie odsunęło się w bliżej nieznaną przyszłość.
  Kilka miesięcy później tak z przypadku przewertowałam internet w poszukiwaniu informacji .
Aż poskoczyłam - Koncert Phillipe Jaroussky w Polsce . Vratislavia Cantans Naroowe Forum Muzyki  Wrocław.Małżonek przystał na wyjazd bez gadania choć zachwytu nie widziałam . Wiedział jednak ,ze to moje ogromne marzenie.

  Tak więc już niedługo 5 września NFM  Wrocław balkon drugi i  la vie ist belle   :)

5 komentarzy:

 1. To masz kawał drogi na ten koncert. Nie znam takiej muzyki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak kawal drogi przede mną . Mam nadzieję ,że przy okazji będzie fajna wycieczka w strony , w których nie byłam od lat.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Woow!
  J'adore la musique baroque surtout française et italienne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi. Nice that you found my blog. I can't wait for a concert of Philippe Jaroussky in my country.
   Greetings from Poland!

   Usuń