piątek, 13 lutego 2015

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży

Białowieża jest bardzo pięknym miasteczkiem. Ma  niesamowity charakter, posiada także swoje własne miejsce mocy Pisałam o tym już wielokrotnie. Dzisiaj słów parę o tym co mi się nie podoba.
  Jest takie miejsce w Białowieży szumnie zwane Rezerwatem  Pokazowym  Żubrów. Byłam tam dwa razy i dwa razy miałam bardzo niemiłe odczucia. Żubry owszem są w ilości jeśli się nie myślę kilku sztuk. Widziałam je już tyle razy w naturze ,że prawdę mówiąc nie stanowiły dla mnie atrakcji  . Następne zwierzęta to wilki. Zwierzęta z natury wolne tutaj zamknięte w na może nawet nie małym wybiegu.wystawione na oczy wielu ludzi i głosów. W czasie mojego pierwszego pobytu gryzły niemiłosiernie jednego ze swoich pobratymców. Teraz leżały biedne jak śnięte . Nie zainteresowane niczym. Szkoda mi ich strasznie. Następne są żubronie, hybrydy żubra i bydła domowego. Zwierzęta bezpłodne hodowane tylko i wyłącznie na mięso. Jedynymi zadowolonymi z życia zwierzętami w tym przybytku były dziki. Brykały wesoło w błotku.
 Mi to miejsce się zupełnie  podoba. Takie mniejsze zoo. Może dla tego ,że ja nie lubię ogrodów zoologicznych? Jeśli będziecie w Białowieży to spokojnie możecie ominąć to miejsce. Chociaż pewnie i tak nie posłuchacie  :)
Śnięte wilki

Szkoda mi ich , nie powinny tu być

Smutno wyglądają

Miałam okazję widzieć takiego w naturze
Dziki wyglądały na szczęśliwe


A tutaj żubry na żywo  :  Żubry w naturze

2 komentarze:

  1. No, szkoda tych wilków. Czego im brak, jedzenia ruchu, wolności. Serce mi się kraja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nieodparte wrażenie, że wilki wszędzie w niewoli wyglądają podobnie... Na przykład rok temu we wrocławskim ZOO - niemal identyczny obrazek. Leżące, znudzone wilki, smutne. Niestety, ale takie zwierzęta, które na wolności żyją na sporych obszarach, dziennie pokonują wiele km chyba nigdy nie będą się czuły w niewoli dobrze ;]

    OdpowiedzUsuń