piątek, 27 lipca 2012

Kolory lata

W moim ogrodzie jest mnóstwo kolorów.Oczywiście dominuje zieleń.W tej chwili jest taka piękna soczysta.  Posadziłam sporo kwiatów w różnych barwach. Warunki nie bardzo im sprzyjały.Najpierw w czerwcu wyjechaliśmy i  w połowie kwiatów doniczkowych zapanowała susza.Oczywiście miał je podlewać mój syn , owszem robił to ,ale wodę dostawały tylko te z brzegu. Moje wysyłane rozpaczliwe sms PODLEWAJ KWIATY!!! nie bardzo na niego wpłynęły. Ale o dziwo przeżyły! W słabej formie ale dały radę.Na szczęście nie było wtedy w Polsce upałów. Później nastąpiła pora afrykańskiego powietrza i gwałtownych burz z dużą ilością deszczu. Kto ma ogród ten wie co to znaczy.Wszystko to wpłynęło na powiedzmy średnią formę roślin.
: Jeśli chodzi o kolor niebieski lubię go tylko w ogrodzie i naturze. Nie czuje się dobrze w niebieskich i zielonych pomieszczeniach.Moje kolory domu to łososiowy,beż , brzoskwinia.Nie wyobrażam sobie np zielonej sypialni. Ale co to by było za życie gdyby wszystkim podobało się to samo.  Oto specjalnie Dla Was misz masz kolorów z mojego ogrodu i tarasu
Lobelie królują na moim tarasie

Bakopa

Frezje po raz pierwszy na moim tarasie

Niezawodne aksamitki

Różnokolorowe gożdziki

Żółte lilie

Ekspansywna winorośl zawładnęła czarnym bzem
Kwiatostan hortensji

Bodziszkowa łąka
Ta biedna surfinia miała nieszczęście przeżyć burze ale już odbija

Są też pomidory w doniczkach

Jabłonka mojej babci. Owocuje co drugi rok . Jabłka mogą leżeć tylko kilka godzin bo gniją. Bardzo słodka .W tej chwili strasznie zawadza i brudzi bo jest przy samym wjeździe i garażu. Nie mam sumienia ściąć i pewnie nigdy nie zetnę

Misia
Bukiet z floksów ,który podarowałam mamie


Uwielbiam srebrne świerki
Malwa

Zielono


W oczku wodnym życie tętni

Wszędzie dobrze ale pod szafka najlepiej


7 komentarzy:

 1. Pięknie Ago... Malwy pamiętam z naszego starego ogrodu w P... Ja zielone ściany mam w kuchni, ale po jednaj stronie i tak są szafki w kolorze drewna i wanilii :-).

  Amisha

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudny ogród.

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko, to wielka przyjemność mieć taki ogród.
  To wspaniałe miejsce relaksu, spotkań ze znajomymi, miejsce wyciszenia...
  Masz przepiękny ogród. Przypuszczam, że jesteś z niego bardzo dumna.
  Oczywiście, że wymaga pracy. Lecz nic niema za darmo.
  Miłego weekendu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolor lobelii jest obłędnie piękny. Lubię, ubóstwiam kwiaty, jak każda baba, ale takie niebieściutkie naj, naj, naj...A ogród masz imponujący :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale dzisiaj u Ciebie kwiatowo, az milo! Ogrod cudo! Dla mnie ludzie, ktorzy maja ogrody to ludzie z podwojna dusza!!!
  Seredcznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczne zdjęcia, fantastyczny post, piękne kolory. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak bardzo podobają mi sie Twoje kwiaty i żaluję, że za późno dojrzałam do posiadania domu i ogrodu. Kiedyś moi rodzice mieli i wszystko sprzedalismy, gdy zmarli. Tak kochali swoją działkę i zawsze przynosili mi kwiaty, a teraz ja takie kupuję na bazarku i zanoszę na cmentarz. Nieraz myślę, że jednak wolalabym mieszkać w kraju, a najlepiej to w dwóch domach, we Francji i Polsce i do tego teraz zmierzam.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń