sobota, 12 listopada 2016

Supraskie bulwary w zimowej szacie

Natura sypnęła na na Podlasiu śniegiem ,a do tego dorzuciła odrobinę mrozu. Chociaż atak zimy w listopadzie nie wywołuje mojego zachwytu ,zauważam jednak miłą odmianę po jesiennej szarudze.
 Od tygodnia mam w domu remont. Taki poważny ze skuwaniem starej terakoty i zmianą mebli (w kuchni) i oczywiście malowaniem. W domu panuje pylica i ogólny rozgardiasz. Z przyjemnością więc w ten piękny sobotni dzień wyrwałam się z domu na krótki spacer . Chciałam odetchnąć świeżym , rześkim powietrzem. Z czystością powietrza w zimie w Supraślu bywa różnie. Czasami dymy z kominów potrafią zasnuć całe miasteczko. A ludzie niestety palą w piecach nie tylko drewnem. Dzisiaj jednak udałam się na nadrzeczne bulwary. Było cudnie zobaczcie sami  :) Supraśl jest piękny :)
Dolina Supraśli w delikatnej mgle

Sztuka (???) na bulwarach Supraskich

Spacerujemy

I znowu sztuka (???!!! ludzie litości  )

Z grzeczności nie skomentujęDzieło po tytułem jak oszpecić bulwary 
Ktoś nie wytrzymał i napisał prawdę

Pozostałości po czerwcowej wichurze


Wiklinowe domki

Zimowy klasztor


Wysoki poziom wody Mróz ściął stojącą wodę 
Malownicza wierzba

Supraska grobla

Supraska Grobla w oddai komny dawnej fabryki CytronaZapatrzeni w słońce 
Odnowiona brama z herbem Zahertów


Dzwonnica Monastyru 
Pod Psią Górką pasą się konie


Obecnie Dom Dziecka ,a przed wojną sanatorium chorób płuc

Bardzo malownicza supraska ulica prowadząca do budowanego sanatorium. Niezwykła  prawie marsjańska atrakcja dla przyszłych kuracjuszy Przejazd tylko za dodatkową oplatą.
8 komentarzy:

 1. Ależ tam pięknie. Powalające śa te widoki przemarzniętej natury. U mnie śniegu nie ma. Jest tylko mroźno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie wczoraj byłam jakieś 100 km od Ciebie. Zero śniegu i szok olbrzymi : liście na drzewach. Żółte ale są ! U nas już dawno spadły. Taki śnieg tylko u nas !

   Usuń
 2. Tak, Twój Supraśl jest magiczny o każdej porze roku. A te "cudowne" dzieła sztuki od dawna tam tak stoją, bo ich wcześniej nie zauważyłam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te cudowne dzieła sztuki stoją chyba już ze dwa lata. Ale całe szczęście umiejscowiono je w mniej odwiedzanej części bulwarów. Zaczynają się za budynkiem Parku Krajobrazowego oczywiście od strony rzeki . Sa także na wale przy tej drodze ,która dochodzi do głównej na Krynki. Koniecznie musisz to zobaczyć bo nie wszystko pokazałam , a cześć jest już trochę zdewastowana.

   Usuń
 3. Jakże inne widoki miejsc, które jeszcze trzy miesiące temu oglądałem mieszkając w Supraślu. Swoją drogą niezwykle magiczne miejsce.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy opublikowałeś post o cmentarzu w Wasilkowie zastanawiałam czy byłeś w Supraślu. A tu proszę byleś. Strasznie jestem ciekawa wrażeń ,co widziałeś i gdzie się zatrzymaleś? Czekam na posty i pozdrawiam

   Usuń
 4. Fajnie ,że się znalazłyśmy! Mieszkamy blisko siebie. Lubię Supraśl i bulwary, to świetne miejsce na wycieczki dla mieszkańców Białegostoku szczególnie latem, ale i o tej porze roku widzę też, że warto wpaść! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj ! W lecie jak zapewne sama wiesz w Supraślu szczególnie w soboty i niedziele są tłumy. Teraz jest bardzo spokojnie ,a bardzo pięknie.Pozdrawiam serdecznie ( wychowałam się w Białymstoku i mieszkałam w nim dwadzieścia parę lat w samy jego centrum)

  OdpowiedzUsuń